метизная компания

Три класичні сценарії: на Сумщині презентували Стратегію відновлення та розвитку економіки на три роки

 Поділитися

Поділитися в

Стратегію відновлення та розвитку економіки Сумської області на три роки, над якою протягом двох місяців працювали фахівці, презентували вчора у Сумах. Розповіли про необхідність створення нової стратегії, шляхи її втілення та різні сценарії розвитку області голова Сумської обласної державної адміністрації – керівник обласної військової адміністрації  Дмитро Живицький та його перший заступник Тарас Савченко.

«Сумщина, на щастя, звільнена від присутності російських військ. Майже 150 громад були окуповані ворогом. Великі міста не були окуповані, але перебували в оточенні російських блокпостів, магістральні траси також контролювала російська армія. Попри це, місцевим адміністраціям та місцевому самоврядуванню вдавалося завозити і вивозити продукцію. На початку березня виробники говорили про релокацію бізнесу у безпечні регіони України чи у Європу, але ми запропонували запускати виробництва та працювати. Перелаштовується весь бізнес: український, європейський, світовий, тож нам важливо знайти місце в нових реаліях. Над цим працюємо. До слова, попри щоденні обстріли з боку рф, нам вдалося засіяти рекордні площі», – зазначив Дмитро Живицький.

Він наголосив, що у пріоритеті: стабільна робота підприємств області, сфера послуг, реалізація продукції, збереження робочих місць та відновлення економіки.

«Буде робота будуть податки і будуть кошти на освіту, медицину, підтримку обороноздатності області та інше. Чим більше ми будемо заробляти коштів, тим більша буде можливість наблизити перемогу», – впевнений очільник області.

«Спільно в процесі комунікації та щоденного контакту з бізнесом ми зрозуміли, що умови змінилися і минула стратегія перестала бути актуальною, тож ми створили раду з відновлення області, де обговорювали шляхи відбудови і зрозуміли, що потрібен новий документ», – сказав Дмитро Живицький.

Очільник області зазначив, що Стратегія відновлення та розвитку економіки створена поки на 3 роки, адже це більш осяжний та прогнозований період. Фахівці, які працювали над документом, врахували прогнози українських та європейських  організацій. Зрештою в адміністрації мають три сценарії відновлення та розвитку Сумщини: оптимістичний, реалістичний та песимістичний. Який саме сценарій буде втілено залежать від того, як довго триватимуть бойові дії у країні.

«Ми публічно зверталися, збирали пропозиції. Долучили всіх мерів, керівників громад області, запитували думки керівників сільських громад. Також до обговорень долучалися керівники підприємств та громадські активісти. Тож цей документ узагальнює десятки ідей людей, яким важливо, що буде з Сумщиною. Ми зібрали та проаналізували прогнози на майбутнє, визначили бачення стратегії і створили каталог проєктних ідей. Спиралися на усі доступні публічні документи, які містять прогнози на різних рівнях», – зазначив Тарас Савченко, перший заступник керівника обласної військової адміністрації

Посадовець наголосив, що стратегія створена для трьох основних груп: активу області, центрального органу виконавчої влади та іноземних інвесторів та партнерів. Реалізувати ж ідеї будуть: Рада з відновлення та розвитку, Агенція регіонального розвитку, громадські організації, підприємства, експерти – усі сили й засоби, той людський потенціал, які можуть бути залучені до написання та реалізації проєктів.

Каталог проєктних ідей містить 47 пропозицій, на реалізацію яких потрібно, орієнтовно, 85 млрд грн. Найбільше, а саме 41 млрд грн – напрям “Безпековий регіон”, 18 млрд грн – напрям “Промисловість”, ще 13 млрд – “Економічні інновації.

Частина результатів впровадження проєктних ідей:

Одним із результатів проєктних ідей за напрямом “Безпековий регіон” планується облаштування 563.8 км кордону, будівництво 20 військових містечок для розташування прикордонних застав, артилерії та підрозділів ППО, а також будівництво споруд цивільного захисту.

Втілення проєктів за напрямом “Промисловий комплекс” мають принести Сумщині підвищення конкурентоспроможності промислової продукції, реалізацію державної політики у сфері енергоощадження, будівництво електростанцій на основі відновлювальних джерел енергії та інше.

«Поточний рік – рік падіння, наступний, сподіваємося, буде роком відновлення і ми віримо, що втілиться оптимістичний сценарій, тож за рік ми повернемося до довоєнного стану», – підсумував Тарас Савченко.

Спікери наголосили, що стратегію мають прочитати якомога більше мешканців Сумщини, згодом документ буде доступний на сайті Сумської ОДА.

 

 

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: