метизная компания

В Україні з’явиться інспекція з контролю послуг ЖКГ. Кого вона перевірятиме?

ЖКГ | 18:01, 16.02.2021
 Поділитися

Поділитися в

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час Всеукраїнського форуму “Україна 30” заявив про створення інспекції, яка контролюватиме обґрунтованість тарифів, перевірятиме якість надання послуг ЖКГ і стан мереж. Голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко в ефірі Українського радіо пояснив, як працюватиме новий орган.

За словами експерта, робота інспекції регулюватиметься відповідними законопроєктами, зареєстрованими у Верховній раді.

“Дані законопроєкти в першу чергу спрямовані на те, щоб навести порядок із наданням комунальних послуг. В Україні вже була державна житлово-комунальна інспекція і, на мою думку, вона працювала досить плідно. Але вона була ліквідована у 2011 році. А її основна функція — перевірка якості надання комунальних послуг — на жаль, в Україні практично відсутня в будь-якій організації, куди споживач комунальних послуг може звернутися. Тобто люди змушені дзвонити в такі установи, а там місяцями можуть не відповідати на ті дзвінки й робити незаконні нарахування”, – зазначив він.

При цьому він додав, що інспекція перевірятиме як постачальників, так і споживачів комунальних послуг, оскільки серед тих, хто їх отримує, також є порушники. За словами експерта, деякі люди встановлюють обладнання. яке дозволяє зменшити показники лічильників.

“Я думаю, що разом із цими законопроєктами будуть внесені зміни ще в ряд законів, за якими і надавач, і споживач послуг будуть зобов’язані надавати доступ комісії з перевірок до установ чи домівок. Якщо цього не буде відбуватися, то буде складатися акт і їх будуть карати чи штрафувати”, – пояснив він.

Попенко зазначив, що дії житлово-комунальної інспекції будуть спрямовані на розв’язання різних питань, пов’язаних із послугами, а також на визначення обґрунтованості тарифів.

“Антимонопольний комітет виявив минулого року незаконні нарахування з боку ТОВ “Євро-конструкція” на 150 мільйонів гривень. Але ніхто зі споживачів Дарницького і Дніпровського районів, які отримують послуги з постачання гарячої води та опалення, не отримали перерахунки”, – зауважив експерт.

Як зазначив Попенко, працівники інспекції здійснюватимуть два види перевірок – за скаргами споживачів і планові.

Суспільне

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: