СумБуд
метизная компания

Відзавтра Суми можуть залишитися без води

ЖКГ | 09:56, 29.01.2020
 Поділитися

Поділитися в

КП “Міськводоканал” попередили про припинення надання послуг із розподілу електричної енергії.

Одним з ліцензійних обов’язків ПАТ “Сумиобленерго” як  оператора системи розподілу є підтримка електричних мереж у робочому стані та недопущення позапланових відключень електроенергії. Діяльність Товариства базується на виконанні умов  договорів зі споживачами, укладених згідно з чинним законодавством. Відповідно, можливості Товариства щодо забезпечення безперервного розподілу електричної енергії споживачам і уникнення системних аварій також цілком залежать від сумлінного виконання умов цих договорів споживачами і здійснення ними своєчасної оплати за розподіл електроенергії. Особливо це стосується підприємств зі значними обсягами її споживання.

Окремі споживачі порушують вимоги укладених договорів і норми чинного законодавства щодо сплати рахунків. Так, станом на 29 січня 2020 року, одним із найбільших порушників Правил роздрібного ринку електричної енергії є КП “Міськводоканал” Сумської міської ради. Посилаючись на масову несплату споживачами рахунків за послуги з водопостачання, комунальне підприємство протягом 2015 – 2018 років заборгувало ПАТ “Сумиобленерго” більше, ніж 68 млн. грн.

Правилами роздрібного ринку електричної енергії (як і чинними раніше Правилами користування електричною енергією) передбачене повне припинення розподілу електричної енергії таким споживачам. Однак, зважаючи на соціальне значення сталої роботи підприємства-боржника і об’єктивно існуючі складнощі КП “Міськводоканал” по збору коштів від населення, ПАТ “Сумиобленерго” пішло йому назустріч і погодилось на поетапне погашення заборгованості протягом кількох років, за умови своєчасної сплати поточних рахунків, без припинення розподілу електричної енергії. Були укладені договори про реструктуризацію боргу.  Але після певного погашення заборгованості й відносно своєчасної сплати поточних рахунків протягом першої половини2019 року, підприємство знову фактично припинило виконання зобов’язань за договорами. Станом на 20.01.20 сумарна заборгованість КП “Міськводоканал” перед ПАТ “Сумиобленерго” сягає майже 47 млн. грн.

За відсутності інших важелів впливу на підприємство-боржника, з метою забезпечення потреби інших споживачів (які сумлінно виконують вимоги законодавства) у безперебійному отриманні електричної енергії,  ПАТ “Сумиобленерго” вимушене вдатися до крайнього заходу, передбаченого п. 7.2. Правил роздрібного ринку електричної енергії та припинити надання КП “Міськводоканал” послуг з розподілу електричної енергії з 30 січня 2020 року.

Повідомлення про відключення електроустановки підприємства було вручене споживачу в термін, визначений законодавством. Про заплановане відключення підприємства і необхідність вжиття заходів, що мінімізують наслідки припинення водопостачання населенню, також був повідомлений міський голова м. Суми, повідомляє сайт підприємства.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

ОН клиник. Лечение гемороя
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: