Як оформити оренду квартири
Поділитися в
Копіювати посилання

У багатьох сферах життя ми часто чимось ризикуємо. Це можуть бути гроші, майно або нематеріальні ресурси, наприклад час, здоров’я тощо. Сфера нерухомості теж включає різні ризики, особливо коли йдеться про укладання угод. Але, на щастя, завдяки можливості фіксувати все документально, ці ризики зменшуються.
Якщо ви плануєте орендувати житло, то вам необхідно знати навіть те, як правильно оформляти договір оренди квартири, щоб уберегти себе від неприємних ситуацій. Давайте на цьому і зупинимося.
Які потрібні документи та як виглядає договір?
У договорі найму відображається факт передачі прав користування майном. Звичайно ж за певну плату і на якийсь термін. Як приклад візьмемо оренду квартири у Києві довгостроково. Чинними особами договору виступають орендодавець та наймач.
Складається він (договір) у письмовій формі, а завіряти його у нотаріуса не обов’язково. До речі, якщо ви помітили, вище було використано фразу “договір найму”. Багато хто цікавиться як правильно — договір найму чи оренди квартири? Це синоніми. Можна використовувати обидва варіанти.
Отже, у договорі мають бути зазначені такі пункти:
- графа “права та обов’язки орендодавця та орендаря”
- предмет договору (квартира)
- адреса (де знаходиться об’єкт)
- точна сума оренди
- термін, у який вона погашатиметься
- зобов’язання з комуналки
- паспортні дані та інформація про документи, що підтверджують право власності на об’єкт. Це важливо. В іншому випадку оформити договір на оренду квартири не вийде, оскільки він не матиме юридичної сили.
Також до договору оренди бажано прикріпити доповнення у вигляді опису того, що є у квартирі – меблі, техніка. Можна описати деталі, пов’язані з ремонтом. Можливо десь уже була зламана ручка шафи або кран повертається зі скреготом. Повірте, це не дрібниці, адже якщо між вами та господарем житла виникнуть спірні ситуації, то саме це доповнення допоможуть вирішити їх та позбавлять вас претензій.
До речі, саме на такі випадки краще вказувати у договорі і штрафи. Якщо майно було зіпсоване, то як не крути, орендар зобов’язаний усе компенсувати, а яка сума це буде — вирішить пункт у документі (зазвичай це заставна сума). Дата та місце укладання також повинні відображатися, якщо договір оренди квартири укладається правильно та за всіма правилами.
Хто засвідчує договір та як вирішувати спірні моменти?
Як говорилося вище, договір не обов’язково завіряти у нотаріуса, проте якщо все-таки зробити це, то у вас у кишені буде туз. Коли ви засвідчуєте договір у нотаріуса, ви тим самим робите не такою критичною ситуацію, коли якась із сторін порушує умови договору. Нехай навіть ми звертаємося до агентств нерухомості в Києві і довіряємо їм цей процес. Краще перестрахуватися і все ще раз перевірити. У документі все прописано, тож можна буде покладатися на нього.
А якщо одна із сторін продовжуватиме наполягати на своєму, то регулювати спірні моменти доведеться через суд. Але радимо не доходити до цього етапу, не забувати, що оформити договір оренди на квартиру потрібно відразу, як тільки ви визначилися з житлом і звичайно проговорювати кожен нюанс, який змушує сумніватися в тому, що надалі вам не висунуть якісь звинувачення.
Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!