СумБуд
метизная компания

Які тарифи на воду та каналізацію чекають сумчан у 2019 році? (+Відео)

ЖКГ | 20:40, 26.05.2018
 Поділитися

Поділитися в

Громадські слухання відбулись 26 травня. У залі підприємства зібралось до сорока людей: працівники підприємства, представники міської ради та громадськості. Серед останніх кілька людей тримали у руках плакати.

Першими мали слухати тариф на воду та каналізацію з наступного року. За словами головної економістки водоканалу, торік підприємство отримало 7 млн збитків. За перший квартал цього року –  10 млн. Пояснила: причина – у розриві між тим, що записали в тариф, і тим, що витрачають фактично.

Тарифи є збитковими: по водопостачанню відшкодовується 85% витрат, по водовідведенню – 76%. Тарифи на електроенергію зростають, а це основна складова, заробітна плата зростає. Податки і збори також виросли на 57% у порівнянні з попереднім роком”, – говорить Людмила Наталуха.

За розрахунками підприємства, ціна води для населення має зрости в середньому на 37%, каналізація подорожчати уполовину (53%).

Представники громадської комісії з питань бюджету звинуватили керівництво підприємства у неощадливості та незрозумілих витратах.

 “У вас питома вага витрати на електричну енергію на підняття одного кубічного метру води склала 0,89 кВт. Ви впроваджували інвестпрограми, ви проводили модернізацію, а по факту у вас за 2017рік уже 0,91 кВт. А на 19-й взагалі – 0,94 кВт. У вас непрозоро… Падає обсяг виробництва, а зростають затрати, тому зрозуміло, чому ви хочете підвищити тариф – щоб перекрити свої затрати”, – заявив голова громадської комісії з питань бюджет Андрій Фролков.

У відповідь організатори слухань запросили присутніх у будь-який день приходити знайомитись з фінансовими документами. Пристуні пропозицією скористались – документи вивчали у залі.

Далі слухали інвестпрограму на 2019 рік. Мова йде про 11 млн. амортизаційних відрахувань. Їх планують поділити між об’єктами водопостачання та каналізацією.

“За цією програмою передбачено наступні заходи: з розробки проектно-кошторисної документації об’єктів, які необхідно оновити – це дві водопровідні мережі, а також капітальний ремонт свердловини на Пришибському водозаборі; це переоснащення свердловин на багатьох водозаборах, глибинних насосів, придбання трансформаторів – як на водозабори, так і муло-насосну станцію №2 (на очисні споруди); це придбання техніки і фекальних насосів на основні каналізаційно-насосні станції”, – розповів начальник виробничо-технічного відділу КП «Міськводоканал» Юрій Ульянченко.

До пропонованого теж у присутніх є зауваження, зокрема, щодо насосів, які закуповують на підприємстві.

“Надійшло два запити та одна пропозиція. Всі ті запитання, які виникли у процесі дискусій і були нам направлені запити упродовж 14 днів, будуть додані до протоколу, який направимо до НКРЕКП, для подальшого розгляду і схвалення чи несхвалення нашого протоколу, – пояснив головний інженер КП “Міськводоканал” Йосип Тисівський.

Офіційне слухання тривало дві години. Після ще 15 хв учасники сперечались одне з одним.

“Навіть якщо припустити, що ці цифри стосовно підвищення заробітних плат, зростання ремонтних матеріалів – на 70%, пально-мастильних – на 60% – припустити, що це є правдиві цифри, то аргументація є на 20% зростання по воді й близько 26% – по водовідведенню. Тобто зовсім не підтверджені цифри, які озвучені загальними – там 36% і 52%”, – таку думку  висловив після завершення слухань член громадськоїкомісії з питань бюджету Максим Корнієнко.

“Обсяги електроенергії на підприємстві значні. Те, що я бачу – кожна насосна станція буде обходитись близько 400 тис. грн. Термін окупності – 2,4 роки. Це вигідно, бо більш складні інвестпроекти – це десятки років окупності, у наших умовах це тяжко. Тобто, це правильне рішення. Це дасть можливість зекономити електроенергію до 30%, а це доволі великі суми грошей. Я думаю, ефект буде від 5 млн грн до 10 млн. на рік по цій програмі для приведення тарифу у нормальні значення, щоб він не зростав”, – таку позицію щодо пропонованої інвестиційної програми озвучив член громадської комісії з питань ЖКГ Володимир Дворниченко.

UA Суми

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

ОН клиник. Лечение гемороя
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: