СумБуд
метизная компания

Якість очищення стічних вод – головне завдання “Міськводоканалу” (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Екологія, ЖКГ | 17:37, 28.09.2018
 Поділитися

Поділитися в

Питання контролю за якістю очищення стічних вод з представниками комунального підприємства  «Міськводоканал» обговорили сьогодні на виїзному брифінгу.

Так, Микола Покутній, начальник очисної станції КП «Міськводоканал» розповів про процес очищення.  Стічна вода, яка надходить із сумських каналізацій, спочатку  фільтрується  решітками системи  «Град» від твердих відходів.

Потім проходить очищення і осадження піску та інших частин та направляється до головної розподільчої чаші: у первинні відстійники для відбору твердих і жирових частин.

Після цього відбувається очищення води  бактеріями  в аеротенках . Далі вода знезаражується за допомогою хлору та скидається в річку.

“На очисних спорудах за допомогою біомаси – активного мулу, здійснюється органічне очищення води. Цей процес схожий на природний, бактерії протистоять токсикантам і гарантують повну очистку води. Очищення за допомогою біомаси – природній, тобто у річках процес очищення води здіснюється схожим чином, проте він більш тривалий через недостатню окисненність. Активний мул має здатність утворювати пластівці на поверхні задля біоокислення, після взаємодії води з вуглекислим газом, пластівці осідають на дно. У річках ми можемо спостерігати процес “підняття мулу” при високих температурах”, – зазначила Ірина Забара, інженер станції очисних споруд. 

Відходи, які залишилися після очищення, висушують та вивозять на спеціальні поля.

“Лабораторія очисних споруд проводить щоденний контроль за роботою самих очисних споруд. Також один  раз у місяць проводить контроль скиду  в річку Псел: у створках самого водоприймача вище та нижче скиду”, – говорить Світлана Крившенко, в. о. начальника служби лабораторного контролю.

Зазначимо, що цьогоріч установа «Міськводоканал» виграла державну програму “Питна вода” та планує перейти на очищення води гіпохлоридом, що є менш шкідливим, ніж хлорування. Для реалізації цього проекту з  державного бюджету  надійде субвенція на суму близько 2 300 000 гривень, а з міського бюджету виділять 269 000 гривень.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: