метизная компания

З 1 січня мешканці Курського мікрорайону залишаться без гарячої води

ЖКГ | 11:00, 18.12.2019
 Поділитися

Поділитися в

АТ “Сумське НВО” досі не переуклало договору із  КП “Міськводоканал” на централізоване водопостачання з 1 січня 2020 року, тим самим поставивши під загрозу забезпечення своїх споживачів послугами гарячого водопостачання у новому році

Зазвичай теплопостачальні компанії укладають договір із водоканалом для отримання  холодної води для підігріву та надання вже гарячої води населенню в межах територій їхнього обслуговування. Холодна вода подається водоканалом до центральних теплових пунктів (ЦТП), на яких сьогодні Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» передбачено  стовідсотковий технологічний облік споживання води. Відповідно, Сумською міською радою, як власником майна, прийнято рішення самостійно обладнати ЦТП лічильниками в установленому законодавством порядку для здійснення такого обліку.

На замовлення Департаменту інфраструктури міста підрядною організацією у 2018-2019 роках виконано встановлення вузлів комерційного обліку (лічильників) на  19 центральних теплових пунктах. Вузли комерційного обліку введені в експлуатацію та прийняті на абонентський облік  КП “Міськводоканал”.

Проте зміни в законодавстві передбачають не лише встановлення лічильників на ЦТП, але й перегляду договірних відносин. Ще у жовтні КП “Міськводоканал” складено проект нового договору та направлено листа до  АТ “Сумське НВО” про необхідність укладення нового договору.  Даний проект договору передбачає ведення розрахунків за послуги централізованого водопостачання за показниками вузлів комерційного обліку, встановлених на ЦТП, як того і вимагає закон, а не за квартирними лічильниками.

Однак, на сьогоднішній день, новий договір товариством є непідписаним і питання залишається неврегульованим.

АТ “Сумське НВО” продовжує наполягати на обліку поставленої води не за показниками лічильників, встановленими Сумською міською радою на ЦТП, а за  показаннями лічильників гарячої води мешканців квартир, що суперечить на даний час вимогам чинного законодавства. Крім того, ведення розрахунку за показниками квартирних лічильників завдає збитків водоканалу, оскільки вони не враховують обсяги втрат води в мережах гарячого водопостачання.

Без договору КП «Міськводоканал» змушене буде припинити поставку холодної води для АТ “Сумське НВО” із 1 січня 2020 року.  Водоканал уже звернувся з відповідними листами до міського голови, профільного заступника, депутатської комісії з питань ЖКГ, секретаря Сумської міської ради щодо вжиття негайних заходів щодо запобігання припинення послуг гарячого водопостачання населенню, що відноситься до території обслуговування АТ “Сумське НВО”.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: